Asociacijos Naujienos

Atnaujinamos diskusijos dėl PVM automobiliams

Prabėgus lygiai 10 metų nuo to sprendimo padaryti išimtį PVM įstatyme ir neleisti juridiniams asmenims atskaityti mokesčio už lengvuosius automobilius, politikai vėl grįžta prie šios spekuliacijų samanomis apaugusios temos. 

Viešųjų automobilių pirkimų rebusas

Lietuvoje viešųjų pirkimų sistema gyvuoja tik šiek tiek daugiau nei 15 metų. Nors šioje srityje dirbantys pareigūnai dievagojasi svariai prisidedantys prie to, kad su valstybės vardu leidžiamais pinigais būtų elgiamasi maksimaliai racionaliai, sėkmės istorijų nėra tiek daug, kiek norėtųsi. Tiksliau, skandalai, susiję su bandymais formalizuoti abejotino skaidrumo sandorius, kur kas labiau pastebimi. Vienas paskutiniųjų pavyzdžių – sostinės savivaldybės inicijuotas projektas „Vilnius veža“. Kvietimas pateikti pasiūlymus dėl 100 automobilių veiklos nuomos taip suerzino autoverslo bendruomenę, kad ji (galų gale) pati pasisiūlė parengti tokio tipo viešųjų pirkimų sąlygas ir liautis imituoti sąžiningą konkurenciją. Bet apie viską iš eilės.

Š.m. balandžio 23 d. Lietuvos autoverslininkų asociacijos atstovų susitikime su susisiekimo ministru E. Masiuliu šlifuojama lietuviško automobilių mokesčio politika

Liberalizmo vertybes ginanti Susisiekimo ministerijos vadovybė nusipelnė komplimentų: net ore tvyrant pasirengimo būsimiesiems Seimo rinkimams nuotaikoms, kai vengiama bet kokių kalbų apie potencialius rinkėjus suerzinti galinčias problemas, Eligijus Masiulis ir Rimvydas Vaštakas nepabūgo imtis būtent tokios – mokesčio automobiliams – temos.

Lietuviška automobilių parko politika. Ledai pajudėjo?

Praėjusiais metais Seime biudžeto svarstymo įkarštyje pasipylė siūlymai, kaip derėtų valstybės finansines problemas spręsti priverčiant savo pinigines praverti automobilininkus. Aistroms kiek aprimus aiškėja, kad nevykę kai kurių populistų „pokštai“ iš ciklo „prabangos mokestis automobiliams“ vis dėlto turi galimybių evoliucionuoti iki civilizuotos transporto parko politikos.

Automobilių rinka statistinės informacijos veidrodyje

 

 Valstybės įmonė ,,Regitra“ ir Lietuvos autoverslininkų asociacija surengė spaudos konferenciją ,,2011 metų automobilių rinkos rezultatai, automobilių parko formavimosi tendencijos, 2012 metų prognozės“, kuri vyko šių metų sausio 31 d.  Lietuvos naujienų agentūroje ,,ELTA“.